Slet chroustů 2012 - očima náčelníka

Vytisknout
Kategorie: slet
Zveřejněno čtvrtek 9. srpen 2012 8:06 Napsal Správce webu

Gripen rozbil základní tábor a hlídal. Poté, co dorazila veliká skupina Ostraváků, přijel mu na pomoc Zadek. A poté co vyrazili Kutnohoráci, dorazili jsme pro jistotu všichni….

 

 

Při stavění stanu jsme si vyplavili nejdříve trochu adrenalinu, nejdříve než jsme přišli na to, kam která tyč patří, poté než se uklidnil vítr a my jsme mohli ty tyče pustit, poté trochu endorfinu, když jsme si zašli na dobré, hanušovické pivo. To už měl i tandem Pard+ p.Pařízek posekáno, takže jsme těch piv mohli dát i více. Téměř k půlnoci nás svým příjezdem rozradnostnil i Míra Oros, takže jít spát brzy, abychom mohli ráno létat, moc nešlo.

Ráno ale skoro vůbec nefoukalo, a protože to bylo na sletu naposledy, bylo nás ve vzduchu spousta, vyřadili jsme pouze ty, který neprošli přes alkoholtestr. Nejdéle létal Míra, kroužil ještě v době, kdy jsme už pojídali guláš k obědu.

Tak tak jsme stihli dokončit poslední dodělávky, když se začali sjíždět kamarádi. Nejpočetnější, Ti ze Zlína, dorazili nakonec po dvojím. Někteří po zemi a Pavel Bříza vzduchem s vírníkem. Ten se po zásluze stal největší atrakcí sletu, mnoho z nás povozil a kdo se svezl, zažil NIRVÁNU…

Vzduchem se k nám probojovali i stateční kamarádi z Kostelce?, dokonce i v řeckých hábitech.

V těch jsme pak celé SPV jako jeden muž po slavnostním nástupu zapálili olympijský oheň. A zapálení jsme mohli i oslavit, protože jednak nám byla hrozná zima, jednak předpověď neskýtala příliš šancí na létání.

 Předpověď se ukázala správnou, takže přes několik pokusů vydržel ve vzduchu  jen vírník. Ostatní se po snídani mohli pobavit „Náčelníkovou pakárnou“, kde jednotlivé disciplíny byly obdobou antických olympijských her včetně soutěže vozatajů, střelby z luku, hodu oštěpem apod. Závěrečnou, již nesoutěžní disciplínou, byl hromadný běh, kterého se díky Pardovu povzbuzování zúčastnilo vše, co mělo v okruhu 10 km nohy.

 Poté byly k vidění krásné letové ukázky modelářů z Model Clubu Orlicko pod vedením pana Jana Krejčího. Nádherný Spitfire, neuvěřitelné možnosti vrtulníku, spousta dalších modelů potěšily oko návštěvníků a kilo shozených bonbonů všechny děti.

 Letce z jiného soudku pak představil sokolník. Přes drobný déšť bylo povídání i letové ukázky velmi přitažlivé.

 Několik motorových paragladistů pokořilo pořád relativně silný vítr a po vyhlášení vysledků soutěže se svého řemesla ujal DJ LukyHubert. Veselou vsuvkou – zvláště pro dámy –byl pánský  striptýz….

 Po příjemném, dlouhém večeru a noci nás v neděli přivítalo krásné, slunečné počasí s téměř přívětivým větrem, které mnozí využili ke vzletu.

 Moc děkujeme všem, kteří i se špatnou předpovědí na slet dorazili, díky všem, kteří slet podpořili – Pardubickému kraji, Městu Letohrad, firmě Apotheke za věcné ceny do soutěže, panu Marku Zamazalovi za krásné keramické dárky, panu Pařízkovi za poskytnutí zázemí, Milošovi, Mírovi a Jirkovi za skvělé restaurační služby, modelářům za krásné ukázky.

 Tak zase za rok: Vzdůůůůch!!!!

 

Akce - Slet SPV 2012

Akce » Slet SPV 2012

Přidejte svůj komentář

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Very HappySmileWinkSadSurprisedShockedConfusedCoolLaughingMadRazzEmbarrassedCrying or Very SadEvil or Very MadTwisted EvilRolling EyesExclamationQuestionIdeaArrowNeutralMr. GreenGeekUber Geek
Vaše jméno:
Váš email:
Titulek:
Komentář:
 
Anti-spam: complete the task
Copyright 2011 Spolek přátel vzduchoplavby. SPV - Slet chroustů 2012 - očima náčelníka. Vzduch je naše moře!
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat